ERASMUS – 1000 and 1 STORIES!

Діана Трушова (спеціальність «Психологія»): Я дуже люблю теплий клімат, тому ніколи й подумати не могла, що колись поїду на відпочинок до північної країни. Та життя склалося так, що вже трохи більше місяця я навчаюся у Фінляндії за обміном. Сказати, що я задоволена – нічого не сказати. Це зовсім інше життя, інші люди, інший менталітет, інше все. Замість бродячих котів чи собак, по вулицях бігають зайці, лисиці та олені. Кожне плодовите дерево чи кущ має на собі багато ягід/фруктів, які можна їсти не соромлячись просто з гілки.

Ми очікували приїхати у холоднющу країну, а в результаті опинилися в країні з комфортним сухим кліматом, яку цікаво досліджувати і робити нові відкриття щодня.

Ліза Бордюжа (спеціальність «Психологія»): Финляндия... Холодная и далекая, она всегда была для меня белым пятном на карте, заполнять которое я раньше не видела нужды. Однако чтобы влюбиться в нее, мне хватило одного взгляда; она обступила меня со всех сторон зеленью лесов и близостью неба, обняла еловыми ветками и отказалась отпускать. Здесь воздух пропитан таинственностью и сразу становится ясно, как рождались местные легенды и мифы. За каждым поворотом меня ждало новое открытие, на каждом шагу – новая причина удивиться.

Повседневная жизнь Финляндии размеренна, и встретить на улице спешащего человека означает встретить иностранца. Никто не торопится сам и не станет торопить другого. Эта философия удивительно заразна, и вот, спустя месяц, я больше не чувствую раздражения ни стоя на светофоре, ни поджидая автобус лишние 10 минут. Для меня это больше не потерянное впустую время, это еще один шанс поглубже вдохнуть, осмотреться вокруг и обдумать происходящее. Удивительно, но перестав спешить, я перестала опаздывать.

Но Финляндия – это не только природа и спокойствие. Это еще и огромный поток студентов со всей страны и мира, стекающийся в тихий город на берегу моря. Они здесь хозяева, их пестрые штаны раскрашивают пасмурные осенние дни, а голоса сливаются в единый радостный гул.

Эразмус дает удивительный шанс не просто провести семестр в Европе, погрузившись в такую незнакомую и удивительную культуру, он дает возможность переосмыслить свои взгляды на обыденные вещи, и если ты готов к переменам, не мешкай. Оно того стоит.

Олена Клюєва (спеціальність «Психологія»): Фінляндія – це картинка з кінофільму, охайні різдвяні будиночки і жовті автобуси, країна мумітролей і лакриці. Турку – це місто студентів у різнокольорових комбінезонах (оверолах) монтажників з безліччю патчів, які студенти колекціонують з першого курсу. Колір комбінезону означає спеціальність на якій людина навчається. У майбутніх економістів – жовтий, у інженерів – фіолетовий, а у нас – синій (колір студентів за обміном). Студентське життя тут вирує: традиційні посвяти у студенти з завданнями та челенджами, аби отримати омріяний комбінезон та офіційне звання фінського студента, безліч різноманітних подій, фестивалів, вечірок. Проте тутешні студенти не забувають і вчитися. На відміну від української системи, більшість навчання відбувається поза аудиторією. Маємо багато проектних завдань: зняти фільм чи допомогти червоному хресту зібрати гроші на благодійність. Також тут доволі популярні стажування. Так, протягом семестру 6 тижнів свого навчання студенти проводять, стажуючись в якійсь організації чи компанії. Реферати та курсові зазвичай пишемо у бібліотеках. Вони тут чудові – комфортний робочий простір, комп`ютери у вільному доступі, книги на будь-який смак та будь-яку потребу. Атмосфера креативу та продуктивності.

Також я помітила, що фіни надзвичайно спортивна нація. На роботу чи в університет вони їздять на велосипедах, ввечері полюбляють пробіжки біля річки Аурайокі. Для студентів у місті є декілька спортзалів, де можна займатися в залі на тренажерах, грати в командні ігри, наприклад флорбол, або відвідувати заняття з йоги, пілатесу, танців чи навіть балету.

Олена Дзюбко (спеціальність «Соціальна робота»): Осінь. Різнобарвна, яскрава, пахуча... Початок навчального року. Ні-ні, я пишу не оповідання, новелу, і, навіть, не казку, а лише хочу розповісти про свій досвід навчання за програмою Erasmus+, у Фінляндії.

Перш за все, я не можу не сказати про красу природи у цій північній країні з неймовірно чистим повітрям. Зустріти оленя і поїсти дикої малини гуляючи, уже майже звичайна справа.

По-друге, система навчання в університеті дає більшу змогу самостійної роботи і розвитку у сферах, які найбільше цікавлять. Крім того, величезні бібліотеки з робочими зонами, спортивні комплекси, студентські їдальні до ваших послуг.

По-третє, обмін – вируючий центр міжнародної комунікації. Виконання навчальних проектів проходить у компанії з німцями, іспанцями, чехами, австрійцями, китайцями, і, звісно, ж, фінами. Перебуваючи у такому середовищі, безпосередньо дізнаєшся про культуру різних країн світу. Кожен день навчання за програмою Erasmus+, ніби окрема історія.

Тож залиште усі страхи в минулому, відкривайтесь новому та починайте готувати документи для міжнародного обміну за програмою Erasmus+!

Пишіть Свою історію!