ХІХ Міжнародна конференція молодих науковців «Проблеми особистості в сучасній науці: результати та перспективи дослідження» на факультеті психології

17 березня 2017 року на факультеті психології відбулась щорічна конференція молодих науковців «Проблеми особистості в сучасній науці: результати та перспективи дослідження». Вона була організована молодими дослідниками, аспірантами і студентами факультету, які наповнили цей день не лише новим науковим змістом, а й молодою енергією, ентузіазмом та ініціативністю. Хтось вперше виступив на Пленарному засіданні, а хтось спробував себе як тренер. Поважні професори згадували, як відбулись їхні перші виступи на наукових конференціях і самі презентували результати власних досліджень, а також подарували свої книги для організації наукової лотереї.

Відкрили конференцію та привітали учасників декан факультету психології, доктор психологічних наук, професор І. В. Данилюк, завідувач кафедри психодіагностики та клінічної психології, академік НАПН України, доктор психологічних наук, професор Л. Ф. Бурлачук та завідувач лабораторії психології особистості ім. П. Р. Чамати Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України, доктор психологічних наук, професор Л. З. Сердюк.

У науковому доробку конференції біля 130 тез наукових доповідей вітчизняних і закордонних вчених з Ірану, Угорщини, Фінляндії, Білорусі та Казахстану. Публікацію Матеріалів конференції здійснено за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Розвиток наукової психології «ФРОНЕЗИС». Наукові доповіді фокусувалися на проблемах розвитку цілісної особистості в контексті соціальних змін, особистості у життєвих ситуаціях та соціально-психологічному вимірі, розкривали питання психодіагностики особистості та соціальної практики допомоги особистості в кризових ситуаціях.

Участь у роботі конференції взяли представники академічних та наукових інституцій Києва, Переяслав-Хмельницького, Одеси, Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Івано-Франківська, Вінниці та Львова. Протягом дня відбулися понад 30 презентацій результатів досліджень, серед яких і доповідь студента з Угорщини Мартона Домбоварі, який протягом поточного семестру навчається на факультеті психології за програмою академічної мобільності Еразмус Плюс. Відкриттям конференції став Соціальний театр «Theatre Open Doors» факультету психології з перформансом «Сім’я за лаштунками з камуфляжу», присвячений проблемі адаптації ветерана АТО до мирного життя.

В межах конференції запрошені фахівці та магістранти факультету провели міні-тренінги «Особистісне зростання у психологічному тренінгу та у психотерапії» (директор Київського Інституту Тренінгу Петро Холявчук), «Конгруентність та ненасильницьке спілкування: крок до успіху» (Олександр Іваскевич) і «Розвиток креативності» (Анастасія Журавльова).

Цей науковий захід не був би настільки динамічним і гарно організованим, якщо б не робота волонтерів – студентів-психологів та студентів-соціальних працівників і модераторів конференції – членів НТСА та Ради молодих вчених факультету психології.

Ми також вдячні за підтримку і гостинність факультету комп’ютерних наук та кібернетики, який надав можливість провести конференцію в дуже зручних сучасних умовах конференц-залу, розташованого в корпусі цього факультету.