ІІ Міжнародна науково-практична конференція "Військова психологія у вимірах війни і миру: досвід, проблеми, перспективи"

10-11 лютого 2017 року на факультеті психології відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція "Військова психологія у вимірах війни і миру: досвід, проблеми, перспективи", організована кафедрою соціальної психології на чолі з завідувачем кафедри, доктором психологічних наук, професором Коваленко А. Б. Співорганізатором заходу стала кафедра соціальної реабілітації та соціальної педагогіки.

В роботі конференції взяли участь провідні вчені, психологи, зацікавлені дослідники, молоді науковці, військовослужбовці, ветерани бойових дій, слухачі, курсанти та студенти.

Головними проблемами, навколо яких точилася жвава наукова дискусія, були аналіз сучасного стану військової психології та нагальності її розвитку у зв'язку з ситуацією в Україні, особливості роботи військових психологів у Національній гвардії України, шляхи підвищення стресостійкості та сприяння подоланню негативних наслідків психотравмуючих подій, посттравматичні розлади учасників бойових дій, медіатравма, відновлення психологічного здоров’я в умовах довготривалої травматизації, дослідження позицій мешканців Сходу і Заходу України щодо подій на Донбасі тощо. Окрему увагу учасники приділили проблемам реабілітації потерпілих внаслідок збройного конфлікту осіб, перспективам психологічної підготовки фахівців, проблемам особистості та громадської активності у воєнний час.

Ключові доповіді на пленарному засіданні зробили провідні психологи України, доктори психологічних наук, професори Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту політичної та соціальної психології НАПН України та Національного університету оборони України Данилюк І. В., Титаренко Т. М., Найдьонова Л. А., Васютинський В. О., Осьодло В. І., Чижевський С. О. та інші. Секційні засідання та майстер-класи були присвячені ознайомленню з прикладними аспектами психологічної підготовки військових фахівців, роботі з військовослужбовцями, їхніми сім'ями, внутрішньо переміщеними особами та їхніми дітьми, що потребують психологічної реабілітації. В межах конференції проведено круглий стіл на тему: «Війна на Донбасі: воювати, прощатися чи миритися?».