Студентка факультету психології навчається у Середньо-Східному технічному університеті Анкари (Туреччина)

 

 

Минулого року я почула такий вислів: "Once Erasmus, forever Erasmus" і тільки тепер зрозуміла його справжнє значення. У 2015 році, коли я пройшла відбір на програму Mevlana в Туреччині (місто Самсун), було трохи страшно перед тим невідомим, що на тебе чекає, а також перед великим обсягом досі небачених тобою паперових процедур для оформлення стипендії. Цього року, пройшовши конкурс за програмою Еразмус+ в Туреччині (Анкара), я вже чекала на це, ніби на виклик.

 

Міжнародні програми обміну – це не тільки інший університет та нова культура країни, в яку ти поїхав, це величезний візок нових знайомств з іншими "еразмусами", їх культурою, іншою системою освіти, незабутніх подорожей та святкувань досі невідомих тобі свят, а також звичних для тебе, але у зовсім незвичному вигляді. Це одна з тих речей, яку ти не забудеш ніколи. І будеш радити кожному пережити такі самі враження завдяки участі у міжнародних освітніх програмах.

 

Середньо-Східний Технічний Університет (METU) є одним із найкращих університетів Туреччини, навчання в якому ведеться виключно англійською мовою.

 

Якщо Ви вирішили провести свій Еразмус+ період навчання саме тут, або тільки розмірковуєте, чи подавати документи на конкурс, то ось Вам трохи інформації про Університет.

 

  • Цього року в METU приїхало близько 300 студентів за різними програмами з усього світу.
  • Ви можете обирати будь-які курси зі своєї або спорідненої спеціальності (навіть з магістратури), а також курси на вибір з інших факультетів. Головне, щоб вони не перетиналися між собою.
  • Клуби та секції. В університеті можна знайти клуби за будь-якими вподобаннями. В METU таких більше 100, від танців та стрільби із луку до фаєршоу і Квіддічу (так, тут є навіть 2 команди, і вони їздять на змагання). Є клуби на будь-який смак, і для того, аби туди потрапити, зовсім не потрібно мати якісь спеціальні навички.
  • Величезний кампус зі своїм власним лісом та озерами, де майже кожні вихідні проводять святкування та фестивалі, справить на Вас дійсно велике враження, як тільки Ви до нього потрапите. Це ніби маленьке місто всередині міста (але живуть тут тільки студенти, викладачі, робітники та охорона). Кампус є найбеспечнішим місцем в Анкарі, адже потрапити сюди можна тільки по перепустках або студентських.
  • Ніхто у Вас нічого не вкраде. Свої речі можна спокійно залишити в кафе, бібліотеці, на стадіоні і піти у своїх справах. Коли ви повернетесь, вони будуть лежати на тому самому місці.
  • Найдоброзичливіші люди. Навіть, якщо Ви загубились в місті, просто запитайте першу пересічну людину. З великою вірогідністю ця людина розповість вам, куди йти, перепитає всіх навкруги, як краще потрапити туди, куди Вам треба. Якщо ж ця людина не знає англійської, вона знайде того, хто знає, доведе Вас до автобусу/таксі/метро/трамваю і розповість водію, де вас висадити.

 

Можливість поїхати закордон навчатися за обміном з'явилася на нашому факультеті зовсім нещодавно, студенти минулих років не мали, на жаль, такої можливості, ну а ви – не втрачайте свою.

 

Валерія Варава

 

студентка спеціальності «Соціальна робота»

 

факультету психології

 

 

 

НА ФОТО: Центральний університетський стадіон DEVRIM. Поки тепло, там збираються практично всі студентські клуби і просто спортсмени університету.