Новини

19/06/2018, 17:02
292
novi-horyzonty-erazmusuЗ 11 до 15 червня 2018 року на факультеті психології з візитом в межах програми Еразмус Плюс Глобал перебували викладачі НОВІА університету прикладних...
14/06/2018, 14:54
84
rodyna-vidomoho-ukrainskoho-psykholoha-v-s-bantsera-podaruvala-fakultetu-psykholohii-ioho-vlasnu-bibliotekuБАНЦЕР ВОЛОДИМИР СЕРГІЙОВИЧ 01.07.1960 – 18.08.2013 Володимир Банцер – випускник і викладач Київського університету – пройшов довгий шлях від дитячої...
04/06/2018, 15:15
81
kubok-dekana-z-futbolu-tsohorich-vpershe-vidbuvsia-na-poli-sportkompleksu-knu-imeni-tarasa-shevchenka26 травня, команди викладачів і студентів факультету психології, а також курсанти Військового інституту мали змогу позмагатися за звання переможців....
19/05/2018, 12:42
562
habir-v-mahistraturu-na-osvitno-naukovu-prohramu-politychna-psykholohiia Факультет психології Київського національного університету пропонує Вам реальний шанс долучитися до когорти фахової політичної спільноти, оголошуючи...
16/05/2018, 02:14
325
rozpochynaietsia-reiestratsiia-dlia-uchasti-u-vstupnykh-vyprobuvanniakhОголошення!   З 14.05.2018 року розпочинається реєстрація для участі у вступних випробуваннях, що проводяться з використанням...
16/05/2018, 02:09
81
testovyi-dostup-do-kolektsii-elektronnykh-zhurnaliv-baz-danykh-kompanii-ebscoЗ 11 травня по 10 червня 2018 р. Наукова бібліотека ім. М. Максимовича,  пропонує скористатись тестовим доступом до  колекції електронних журналів баз...

Театр Символ Драми

Коваленко Олексій - засновник Театру Символ Драми та Катарсис, директор Міжнародного студентського театрального фесвтивалю "Катарсис", Голова департаменту культури та мистецтв СП КНУ імені Тараса Шевченка.

Онишко Марина - режисер-постановник пластики та сценічного руху (Театр Символ Драми, Катарсис), лауреат премій міжнародних змагань із спортивно-бальних танців. 

Театр Символ Драми був заснований на Факультеті психології у 2011 році.  «На першу зустріч прийшло понад  50 студентів факультету, втім після тривалого та важкого відбору лишилося 9ть чоловік. Одразу почали готуватися до визначної події – Загально-університетського театрального фестивалю Катарсис 2012», - згадує засновник театру та директор фестивалю – студент 1-го року магістратури Факультету психології Коваленко Олексій.

                У творчому доробку театру Символ Драми понад  десяток авторських вистав та постановок, більше сотні перформативних акцій, благодійних та громадських акцій. Активна творча діяльність театру не обмежується виключно роботою на факультеті, так учасники театру беруть активну участь в організації та проведенні,вже традиційного, Міжнародного театрального фестивалю «Катарсис». У 2012 році психологи презентували постановку  «Макбет» за однойменною трагедією У. Шекспіра.

До складу режисерської групи увійшли: Режисер-постановник та автор ідеї постановки – Олексій Коваленко та режисер із пластики та сценічної виразності – студентка факультету психології Онишко Марина.

На церемонії нагородження за участю професійного журі, що складалося із відомих професійних акторів, театральних критиків та представників адміністрації університету,  Театр Символ Драми здобув перемогу у номінації – Колектив однодумців та найкраще режисерське рішення за постановку «Макбет» У. Шекспіра.

Тоді ж, під час фестивалю у 2012 за результатом голосування та відбору проведенного професійним журі та за одностайної підтримки глядацької зали з усіх команд-учасниць фестивалю, що репрезентували  5 факультетів університету(психологічний,історичний, юридичний, географічний, механіко-математичний) було обрано найкращих акторів та актрис, що увійшли до збірної університетської театральної трупи – Катарсис. До речі, до складу цього театру увійшли усі учасники Театру Символ Драми:

 

 • Онишко Марина – режисер з пластики та сценічної виразності, сценарист, хореограф(психологія);
 • Зотова Светлана – актриса(соц.робота);
 • Прохорчук Анастасія – актриса (соц.робота);
 • Войцехівська Маргарита – актриса(соц.робота);
 • Киричук Марічка - актриса(соц.робота);
 • Балабан Ілона- актриса(соц.робота);
 • Куницька Тамара - актриса(психологія);
 • Задеряка Анастасія - актриса(психологія);
 • Івко Микита –  сценарист, композитор, режисер, актор (психологія);
 • Тарас Деркач – музикант, актор (психологія);
 • Коваленко Олексій – режисер-постановкник, сценарист, композитор та музикант (психологія).       

 

Пізніше до Театру Катарсис приєдналися:

 • Бура Анастасія – дизайнер костюмів, композитор, музикант, сценарист, режисер, актриса;
 • Гайденко Катерина – відео-інженер,  відео-інсталяцій, актриса.

 

На сьогоднішній день Театр Катарсис має у творчому доробку вистави позитивно оцінені представниками  міжнародних культурних організацій. Так на Міжнародному студентському театральному фестивалі «Катарсис 2013», постановка «Соляріс» за мотивами однойменного роману Станіслава Лема театру «Катарсис» було відмічено серед інших вистав конкурсної програми директором польського інституту у Києві, паном Ярославом Годуном та варшавським режисером театрів «народових» - Цезарієм Ібером.

У січні 2013го року Театр Катарсис дебютував на професійній сцені Національного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса із виставою «Різдвяна пісня у прозі» за мотивами однойменної  повісті Чарльза Дікенса.

 

Серед основних робіт театру Катарсис варто виділити:

1)      «Різдвяна пісня у прозі» - різдвяна історія за Чарльзом Дікенсоном;

2)      «Соляріс» - психологічна драма за мотивами однойменного роману Станіславом Лемом;

3)       «Фройд. Мій тотем та моє табу» - документальна вистава на основі особистої переписки З.Фройда.

У 2013-му році засновник Театру Символ Драми та директор Міжнародного студентського театрального фестивалю "Катарсис"- Олексій Коваленко був відмічений грамотою ректора КНУ імені Тараса Шевченка, академіка НАН України, академіка АПН України, доктора філософських наук, професора, Заслуженого працівника освіти України, Надзвичайного і Повноваженого Посла  Губерського Леоніда Васильовича за: "Внесок у розвиток творчої студентської молоді та формуванню потужного  театрального руху в стінах КНУ імені Тараса Шевченка ".

 ЗМІ про Театр Символ Драми: