Терапевтична казка для маленьких пацієнтів та їхніх батьків у Київському міському клінічному онкологічному центрі від соціальних працівників

Отрута як ліки – це оксюморон, але не в онкологічній практиці. Хворі на рак це добре знають, навіть маленькі пацієнти онкологічних відділень. Дізнавшись про свій діагноз, вони змушені приймати отруту заради того, щоб вбити смертельно небезпечні клітини у своєму організмі, але їхнє самопочуття в цей час стає нестерпним, бо ліки-отрута потрапляє у кожну клітину організму і викликає нестерпимі відчуття. В цей період дуже важливо, щоб поряд із хворим були ті, хто зможе розділити біль та підтримати у цей важкий період.

Напередодні дня Святого Миколая студенти 3-го курсу вирішили розважити та підтримати маленьких пацієнтів та їхніх батьків, що борються із смертельною хворобою у Київському міському клінічному онкологічному центрі.

В межах курсу «Мистецькі методи в соціальній роботі» (викладач- кандидат соціологічних наук, доцент Литва Л. А.) вони створили постановку терапевтичної казки про те, як важливо мати мрію та боротися за її здійснення.

Режисерське рішення Анастасії Камінської дуже вдало було розгорнуто на тлі Зоряного Небосхила Мрій, де Автор Михайло Сахаров почав оповідь про місце, повне мрій-зірок багатьох людей та головну героїню Зореславу Наталію Лаврись, що була змушена вести нерівну боротьбу із Викрадачем Мрій Євгеном Ревякіним, але завдяки допомозі Вірного Друга Тетяни Климюк, маленьких пацієнтів та їхніх батьків Викрадач Мрій був подоланий, а мрії Зореслави та маленьких пацієнтів розташувалися на Зоряному Небосхилі Мрій. Прозвучали проникливі пісні у виконанні Анни Назаренко. А за звукорежисерським пультом був Євген Денисенко .

Закінчилась казка, а разом із нею закінчилися болючі крапельниці – сьогодні для маленьких пацієнтів їх було дещо легше перенести... А ще одним подарунком для дітей стали червоні браслети, що їх за мотивами відомого американського серіалу про життя дітей-пацієнтів онкологічної клініки «Червоні браслети» (Red Band Society) створила своїми руками Марина Беліменко. Червоний браслет як символ підтримки у боротьбі із смертельною хворобою отримали усі маленькі пацієнти із великим задоволенням.

А ще по дорозі до онкоцентру сталося маленьке диво – незнайомий чоловік, що підвозив Людмилу Андріївну Литву до лікарні, дізнавшись про те, куди та з якою метою викладач поспішає, передав для усіх пацієнтів дитячого відділення солодкі подарунки.

Мистецтво та творча позиція перемагають біль та сум!