×
×

Факультет психології розпочинає співпрацю з громадською організацією «Фонд «Відкрита політика».

Громадська організація «Фонд «Відкрита політика» створена у 2008 році.

Завантажити буклет

МІСІЯ: Наука – для миру, освіту – кожному! Плекати простір, дружній до людини

МЕТА: Плекати традиційні європейські цінності і цінності сталого розвитку в місцевих громадах та на транснаціональному рівні, розширювати доступ дітей та молоді до якісної освіти, розвивати науково-інноваційний потенціал України.

ЗАВДАННЯ:

  • Розширювати доступ до якісної інноваційної освіти в умовах децентралізації, створювати умови для виявлення талантів (у т. ч. громадянам з тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщеним особам, дітям та молоді із важкодоступних регіонів, сільської місцевості, з особливими потребами)
  • Підвищувати якість освіти в першу чергу у сільській місцевості, у важкодоступних регіонах, в Донецькій та Луганській областях, а також розвивати спеціалізовану наукову освіту для обдарованих дітей, впроваджувати новітні STEM/STrEAM методики в державних та недержавних школах у поєднанні із зеленими цінностями.
  • Зміцнювати ментальне здоров’я громадян з урахуванням особливих потреб, пов’язаних з гендером серед усіх вікових груп.
  •  Адвокувати потреби доступу та якості освіти, а також ментального здоров’я, впливати на формування державної політики.
  •  Посилювати інституційну спроможність місцевих громад, синергію на місцевому, регіональному, національному та транснаціональному рівнях в адвокації, промоції та реалізації інноваційних безпекових проектів в умовах сучасних викликів (децентралізація, глобальні зміни клімату, військові конфлікти, ін.).

За 10 років діяльності проадвоковано окремий  розділ «спеціалізована освіта» в Законі України «Про освіту» (наукова, мистецька, спортивна освіта для обдарованих дітей), а також статті в Законі України «Про науку та науково-технічну діяльність» (про наукові ліцеї/інтернати), низку нормативних документів, які регламентують питання здобуття освіти дітям, молоді з окупованих територій України. А також низку державних рішень стосовно зміцнення ментального здоров’я (профілактика нехімічних залежностей, ін.). Фонд є засновником Громадянської платформи з реформування наукової сфери в Україні, метою якої є розробка та втілення цих законодавчих пропозицій за участі широкого кола науковців, молодих учених, освітян з наукових ліцеїв, мистецьких навчальних закладів, сільських шкіл, влади.

На загальнонаціональному та регіональному рівнях Фонд проводить з 2015 року масштабну інформаційну кампанію з питань доступу до освіти молоді, яка постраждала від війни. Створено серію анімаційних, відео-, аудіороликів, дорожніх карт, сайт «Доступна освіта», працює «гаряча лінія» (спільно з Міністерством освіти і науки України, за підтримки ЮНІСЕФ).

У 2012 році Фонд спільно з молодими вченими, митцями, вчителями спеціалізованих фізико-математичних, природничих шкіл заснував Міжнародну зелену школу у високогірному селі Українських Карпат. Її метою є створення відкритого креативного освітнього простору openschooling для виявлення талантів та плекання юних інноваторів з цінностями відповідальності. Тут цікава наука поєднується з традиційним мистецтвом, апробовуються STEM/STrEAM методики (S – Science/Наука, T – Technology/Технології, r– research/дослідження, E – Engineering/Інженеринг, A – Art/Мистецтво, M – Math/Математика), що спрямовані не лише на розвиток інтелекту, а й волонтерінгу, зміцнення ментального здоров’я. Для навчання дітей залучаються вмотивовані вчителі з різних регіонів України та різних континентів, дослідники, вчені, митці, народні майстри, родини, стартапери, представники бізнесу, громадських організацій, в т. ч. міжнародних.

За 6 років в проектах Міжнародної зеленої школи взяли участь понад 4 тисяч дітей і молоді разом з родинами, в т.ч. із спеціалізованих наукових, мистецьких шкіл та сільські школярі з різних регіонів. З 2014 року відбуваються доброчинні сесії для дітей, молоді та їхніх родин, які постраждали від збройного конфлікту, для сімей учасників АТО.

Фонд реалізує Зелену програму, метою якої є залучення вчених до вирішення питань міжнародної екологічної безпеки та адаптації до змін клімату на рівні вироблення політик та роботи з дітьми в місцевих громадах.