Навчальний візити студентів спеціальності «Соціальна робота» до міста Славутич та смт Бродянка

Для студентів спеціальності «Соціальна робота» вже стало гарною традицією візити до міста Славутич та смт Бродянка з викладачем кафедри соціальної роботи, кандидатом психологічних наук Гарнець О. М. в межах дисциплін, які вона викладає та пов’язані з соціальної роботою в громаді.

Традиція не була порушена і цього року. Так 27 листопада студенти 3 курсу в межах дисципліни «Соціальна робота в громаді» відвідали м. Славутич. Студенти мали змогу особисто спілкувалися з мером міста та дізналися від нього про багату історію, населення, економічне та соціальне становище міста. Мали візит до один з осередків громадських організацій м. Славутич, які працюють у напрямку створення громадського суспільства та над його покращенням та до Соціально-психологічного центру м. Славутич. Працівники Центру поділилися досвідом реабілітації воїнів АТО та їх родин, обговорили актуальність й значущість даної проблематики в нашій країні, роль соціальних робітників та держави.

А 29 листопада на них чекала поїздка до см т Бородянка. Там вони завітали до Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення. Директор та працівники цього центру поділилися досвідом і навіть показали деякі види арт-технік. Розповіли про різні напрямки допомоги, які вони надають учасникам АТО та їхнім сім’ям, Чорнобильцям, людям похилого віку. Це, насамперед, психологічна допомога, соціальна підтримка, групи самодопомоги, юридична допомога та навіть фізична реабілітація. Також, студенти відвідали село Новий Корогод, яке було збудовано в полі за 3 місяці для ліквідаторів і евакуйованого населення з Чорнобиля. Студенти поспілкувалися особисто з сільським головою, та дізналися від неї про історію та соціальне становище міста і населення. Відвідали школу та дитячий садок, які знаходяться в одній будівлі та дізналися, як вони за допомогою участі в 4 міжнародних проектах змогли збудувати власну котельню та вбиральню для школи. Під час візиту до школи студенти відвідали місцевий музей, де зібрані експонати з усього села.

Місто Славутич та смт Бородянка є гарними прикладами успішної та злагодженої роботи місцевої громади задля забезпечення благополуччя кожного її члена. Візити до таких населених пунктів розширює розуміння студентів спеціальності «Соціальна робота» їх майбутньої професійної діяльності.