- Адреса: 03680, Україна, м.Київ, пр-т Академіка Глушкова,2-а, каб.412.
- Конт.тел.: +3(044)521-32-64
- Ел.адреса: socr.socp@gmail.com
- Website: http://www.psy.univ.kiev.ua
- Facebook: https://www.facebook.com/soc.rehabilitation.
Завідувач кафедри: Чуйко Олена Василівна, доктор психологічних наук, професор. Фахівець у галузі психології соціальної роботи, педагогічної та вікової психології,організації освітнього середовища ВНЗ.
Лаборант кафедри: Заїка Олександра Олександрівна.
Наказ про відкриття кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки датується 18.04.2016 р. Її створення було викликано нагальними потребами суспільства у фундаментальній підготовці висококваліфікованих спеціалістів у галузі надання соціально-психологічних видів реабілітаційних послуг дезадаптованим верствам населення внаслідок військових дій на Сході України. Водночас, у 2016 р. Міністерством освіти і науки України було здійснено перепідпорядкування спеціальності «соціальна педагогіка» галузі наук «соціальна робота» , що викликало необхідність внесення коректив в структурне і змістове забезпечення професійної підготовки фахівців за цією спеціальністю.
Основні напрями наукової діяльності кафедри:
Кафедра соціальної реабілітації та соціальної педагогіки здійснює професійну підготовку за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр соціальної педагогіки» та за двома магістерськими програмами» «Соціальна реабілітація» (23 Соціальна робота : 231 Соціальна робота : Соціальна реабілітація ) та «Соціальна педагогіка» (23 Соціальна робота : 231 Соціальна робота : Соціальна педагогіка ).
Навчальні програми бакалаврату і маґістратури розроблені з дотриманням ряду принципів:
- упровадження інноваційних підходів у підготовці фахівців галузі із урахуванням існуючого міжнародного досвіду;
- забезпечення комплексного підходу до освоєння технологій реабілітації (соціальної, психологічної, правової, економічної, трудової тощо);
- урахування реальних потреб соціуму в галузі охорони психічного здоров’я із урахуванням потреб ринку праці в спеціалістах даного фаху;
- дотримання науково-дослідницьких цілей в процесі розробки і апробації навчальної програми з метою запровадження стандартів освітньої підготовки фахівців в галузі соціально-психологічної реабілітації у вищій школі.
. Відкриття у липні 2016 р. освітньо-наукової програми підготовки доктора філософії за спеціальністю 231 – «Соціальна робота» (гарант наукової програми д.психол.н., професор Чуйко О.В.) дає змогу кафедрі готувати в аспірантурі фахівців у галузі соціальної роботи вищої кваліфікації.
На кафедрі працює 4 доктори наук , 7 кандидатів наук,2 професори, 4 доценти, 4 асистенти.
Професорсько-викладацький склад кафедри працює над розробкою навчальних дисциплін та курсів, робочих навчальних програм та методичного забезпечення із урахуванням концептуальних засад новітніх (соціально-реабілітаційних) практик, а також над упровадженням інноваційних форм та методів підготовки фахівців у галузі соціальної роботи. Основу програми підготовки складають три стратегічні наукові і прикладні напрямки: соціальна адаптація, психологічна реабілітація та професійна переорієнтація.
Навчальна діяльність кафедри:
Високий рівень теоретичних знань та формування практичних навичок у студентів забезпечується викладанням профільних дисциплін («Реабілітаційні моделі допомоги у Західній Європі та США», «Динаміка соціальних-характеристик постраждалих спільнот, «Психологія травми і травмуючи подій», «Психологічні засади соціального інформування»).
Процес навчання ґрунтується на ідеї розвитку суб’єктності студента за рахунок обов’язкового включення їх у професійно-орієнтовані практики впродовж навчання в університеті (волонтерські, дослідницькі, проектні, клінічні праткики), широкого використання інтерактивних методів навчання (дискусії, тренінги, ОДІ – форми, симуляційні ігри, проектні форми навчання тощо). У магістратурі упроваджено викладання двох дисциплін англійською мовою: «Управління якістю в соціальній роботі», «Ресоціалізація, соціальна реабілітація та соціальна корекція». При кафедрі відкрито Школу соціального лідерства як платформи розвитку лідерських ініціатив, особистісної активності, наснаження і активізації особистісних ресурсів студентства.
Кафедра соціальної реабілітації та соціальної педагогіки співпрацює із міжнародними недержавними організаціями і програмами (UNDP, UNICEF, UNISAIDE, офісом НАТО в Україні), провідними державними науковими установами (Інститут психології ім. Г.С.Костюка НАПН України, Інститут соціальної та політичної психології НАПН України), провідними факультетами й кафедрами вищих навчальних закладів України, на яких здійснюється підготовка соціальних працівників та соціальних педагогів.
Після закінчення університету випускники матимуть можливість працювати :
- У соціально-орієнтованих установах, підприємствах, організаціях, закладах державної і комунальної форм власності;
- В освітніх та соціально-психологічних установах,підпорядкованих Міністерству соціальної політики, Міністерству освіти і науки, Міністерство охорони здоров’я (на посадах: соціальний педагог; фахівець з реабілітації; педагог-організатор; інспектор з охорони дитинства; спеціаліст центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді; спеціаліст закладів соціального обслуговування та ін.);
- У міжнародних організаціях, фондах, представництвах, орієнтованих на просвітницькі моделі.